Kolejny niebezpieczny kosmita na pokładzie, komandorze. Wielkie dzięki. Dlaczego nie możesz zbierać monet albo czegoś w tym rodzaju?
-- Jeff „Joker” Moreau
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Tuchanka

11.08.2011, 19:08
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Tuchanka

Ojczysta planeta krogan może "pochwalić się" ekstremalnymi wahaniami temperatur, groźnymi chorobami i śmiercionośnymi drapieżnikami. Około roku 1900 p.n.e. kroganie odkryli energię atomową i niebawem rozpętali wiele wojen międzyplanetarnych, ostatecznie sprowadzając na Tuchankę nuklearną zimę. Ich zaplecze przemysłowe zostało zniszczone, a kroganie wkroczyli w mroczny okres wojen plemiennych. Przez następne dwa tysiąclecia nie doszło do wzrostu niskiej liczby mieszkańców planety.

Pierwszy kontakt z salarianami przyniósł szanse na poprawę sytuacji. Liczebność krogan wywiezionych na mniej nieprzyjazne planety wzrastała wykładniczo, aż w końcu mogli powrócić na swoją planetę i odzyskać nad nią kontrolę. Zbudowali ogromne podziemne schrony, aby ukryć się w nich przed promieniowaniem panującym na powierzchni. Okazali się bardzo przewidujący, jako że schrony zostały użyte podczas Rebelii Krogańskich przez rzesze tych, którzy próbowali uniknąć - i tak bezskutecznie - wpływu genofagium.

Przekonani, że mogą zachować dodatni przyrost naturalny pomimo upośledzającego działania genofagium, ostatecznie wpuścili je do ponad dziewięćdziesięciu procent zamkniętych bunkrów. Dzisiaj ilość mieszkańców Tuchanki jest bardzo niska i chociaż długość życia typowego kroganina jest duża, działanie genofagium poważnie utrudnia przedłużenie gatunku.

Misje

Zadania