Nazywam się komandor Shepard, a to jest mój ulubiony sklep w Cytadeli.
-- Shepard
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Pochód Wolności

11.08.2011, 19:02
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Pochód Wolności

Pochód Wolności był niegdyś typową kolonią Przymierza, ale jest źródłem niepokoju i strachu dla ludzi w całej galaktyce, od kiedy doszło do nagłej utraty łączności z kolonią i - najwyraźniej - do jej zniszczenia.

Do utraty łączności doszło na krótko po tym, jak zakończono unowocześnianie skromnych sił militarnych kolonii (wspieranych do tej pory przez mechy i sondy ochrony), polegające na instalacji wież z laserami GARDIAN o dużej mocy. Mieszkańcy kolonii skarżyli się na nadmierne koszty budowy, opóźnienia, hałas oraz szkody wyrządzone środowisku. Bali się oni również, że zbrojenia mogą sprowokować mieszkańców sąsiednich planet. Prawdopodobnie ich obawy nie były bezpodstawne. Władze ciągle nie podały oficjalnej przyczyny utraty łączności z kolonią, co tylko podsyca pogłoski o zarazach, kataklizmach, czy nawet o zbiorowym samobójstwie inspirowanym przez jakąś sektę.

Pochód Wolności, położony w obszarze o małym znaczeniu strategicznym, niegdyś oczarowywał mieszkańców przepięknymi tęczami, żyznymi moczarami i zapierającymi dech w piersiach pasmami górskimi. Pod względem potencjału rolniczego i turystycznego Pochód Wolności mógł z powodzeniem rywalizować z każdą kolonią Przymierza.

Misje: Pochód Wolności