Historia ludzkości to rzeka krwi przelanej z powodu różnic poglądów w sprawach władzy i życia pozagrobowego. U gethów tego nie było – w takich sprawach osiągaliśmy konsensus.
-- Legion
Czytaj więcej...

Jedni odchodzą, drudzy wracaj...

Wraz z końcem lipca, nadejdą poważne zmiany w BioWare. Z f...

Czytaj więcej...

Patch 1.09 dostępny

Wczoraj na serwery weszła nowa łatka oznaczona numerem 1.0...

Czytaj więcej...

Fizyczność przy nagraniach j...

Przyszedł czas na ostatni wywiad z serii. Naszym i waszym ...

Czytaj więcej...

Vetra jest PERFEKCYJNA

Czołem Statusowe świry! Dziś przedstawiamy Wam przedostatn...

0123

Noveria

08.08.2011, 18:24
Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 
Noveria

Noveria to zimny, skalisty świat. Większość wody na planecie przyjmuje formę lodowców. Jest to prywatna kolonia, planeta jest własnością holdingu Noveria Development Corporation. NDC jest sponsorowana przez ponad dwadzieścia korporacji i zarządzana przez Radę Wykonawczą, która reprezentuje interesy tychże firm. Inwestorzy zbudowali ultralaby w różnych, odizolowanych miejscach na powierzchni Noverii.

Laboratoriów tych używa się do prowadzenia badań na tyle trudnych bądź kontrowersyjnych, że nie można ich przeprowadzić w przestrzeni Cytadeli. Noveria bowiem posiada ogromną autonomię i jako taka nie podlega prawu stanowionemu przez Radę.

Na podstawie specjalnej umowy agenci Wydziału Wywiadu i Działań Militarno-Obronnych zachowali przywileje, jednak trudno zweryfikować, w jakim stopniu Rada Wykonawcza będzie tych ustaleń przestrzegać. Specyficzna sytuacja Noverii sprawia, że mieszkańcy kolonii często są uwikłani w różnego rodzaju spiski.

Misje

Zadania